2014
2014
Zrealizowaliśmy pierwsze produkcje dwóch filmów krajoznawczych: "Pokój z widokiem oraz "Głuchołazy szlak złota i czarownic"
2015
2015
Jest to rok w którym realizujemy kolejny odcinek filmu krajoznawczego oraz rozpoczynamy produkcję pierwszego odcinka serialu „Opole miasto legend i tajemnic"
2016
2016
Realizacja drugiego odcinka filmu w ramach serialu „Opole miasto legend i tajemnic”. Tytuł „Opole Piastów” oraz dwóch filmów przyrodniczych pt. „Na tropach Puszczy Śląskiej”
W miesięczniku "opole i kropka" ukazuje się cykl artykułów opracowanych przez członków fundacji.
2017
2017
Realizacja dwóch filmów w ramach serialu „Opole miasto legend i tajemnic”. Trzeci odcinek to „Czas burz i zamętu” oraz Czwarty odcinek „Złote czasy przemysłu i rejencji”
W roku tym, zrealizowano także dwie inscenizacje teatralne (w marcu i listopadzie), w Kościele Klasztoru Franciszkanów. Były to rekonstrukcje z pobytu króla Jana Kazimierza w Opolu w roku 1655
W roku tym kontynuowaliśmy zbieranie materiałów do Książki – albumu "Piłka ręczna w Opolu. Historia nieznana"
2018
2018
Produkcja filmu pt. „Byczyna utracone dziedzictwo” oraz V części serialu „Opole miasto legend i tajemnic” pt. „Z Niemiec do Polski”
W roku tym rozpoczęliśmy szkolenia dla młodzieży szkół ponadpodstawowych Opola, z mediacji rówieśniczych
Na zlecenie NBP/O Opole, zrealizowaliśmy produkcję Pikniku z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości
Dysponując tylko środkami własnymi wydaliśmy książkę „Piłka ręczna w Opolu. Historia nieznana”
2019
2019
Produkcja filmu pt. „Moszna historia, która nigdy się nie kończy”, zrealizowana na zlecenie Moszna Zamek Sp. z o.o. oraz VI części filmu w ramach serialu „Opole miasto legend i tajemnic”. Tytuł „Nowe życie miasta”
W roku tym zakończyliśmy projekt dotyczący organizacji w Opolu, eventów z okazji otwarcia po rewitalizacji dwóch placów miejskich Opola, Placu św. Jana Pawła II i placu św. Sebastiana. Dodatkowo zrealizowaliśmy filmowy dokument z prac rewitalizacyjnych „Opolskie place wczoraj i dziś”
Był to rok w którym, po raz kolejny przeprowadziliśmy dla uczniów szkół zawodowych Opola, warsztaty z zakresu komunikacji w sporach – mediacji
2020
2020
Premiera filmu 27 stycznia w kinie Helios w Opolu, „Moszna historia, która nigdy się nie kończy..."
Ze względu na ograniczenia pandemiczne zmuszeni byliśmy ograniczyć się do realizacji tylko jednej produkcji. Był to film „Zamki i Pałace Opolszczyzny” odc. 1, w którym podróżując balonem odwiedzamy zamki i pałace znajdujące się na trasie z Opola do Kędzierzyna Koźla. Przewodnikiem w podróży była Kamila Świerc Miss Polski 2017.
2021
2021
Produkcja i premiera filmu „Opole na weekend”. W filmie ukazujemy zmieniający się pejzaż miasta z jego zabytkami, miejscami historii, kultury, rozrywki, ważnych wydarzeń widziany oczami turysty, który wiele lat temu przyjechał na chwilę, a został na stałe. Na podstawie opinii internautów (na podstawie danych z Miasta Opola, w pierwszym tygodniu od premiery w roku 2021, film obejrzało ponad 80 tysięcy osób. Według opinii internautów i widzów podczas pokazów, „jest to najlepszy film promocyjny jaki kiedykolwiek powstał o Opolu”.
Produkcja i premiera filmu „Tytan” filmowa biografia Andrzeja Hamady. Jest to opowieść, o człowieku, którego biografia obejmuje niezwykłe życie osoby, wydarzenia z nim związane od lat 30-tych, XX wieku, aż do czasów współczesnych. To opowieść o Człowieku, który już za swego życia stał się cząstką 1000 letniej historii miasta Opola.
Produkcja pierwszego odcinka cyklu filmów „Religie i wyznania Śląska Opolskiego” – Luteranie. W filmie pokazane zostało życie mieszkańców wyznania luterańskiego oraz różnorodność obiektów sakralnych od czasów głoszonych „prawd” Marcina Lutra na terenach Śląska Opolskiego tj. 1524 roku, do czasów współczesnych. Dzięki zachowanym dokumentom, (unikatowe pojedyncze egzemplarze drukowane od XVI wieku tzw. "białe kruki"), poprzez wydania ksiąg i kazań pastorów dla wiernych z XVII i XVIII wieku.
2022
2022
ORGANIZACJA POKAZU FILMU „LUTERANIE” ORAZ SPOTKANIE KATARZYNY KOWALSKIEJ KSIĘDZA LUTERAŃSKIEGO, PIERWSZEJ KOBIETY Z OPOLSZCZYZNY Z MIESZKAŃCAMI OPOLA.
ORGANIZACJA POKAZU FILMU BIOGRAFICZNEGO „TYTAN” ORAZ SPOTKANIE GŁÓWNEGO BOHATERA Z MIESZKAŃCAMI OPOLA.
ORGANIZACJA WYDARZENIA, 59 ROCZNICY OBCHODÓW ZDOBYCIA PRZEZ ZESPÓŁ PIŁKI RĘCZNEJ KOBIET ODRY OPOLE, TYTUŁU MISTRZYŃ POLSKI – SPOTKANIE Z UCZESTNICZKAMI WYDARZEŃ Z ROKU 1963. WRĘCZENIE PAMIĄTKOWYCH PUCHARÓW, DYPLOMÓW I PODZIĘKOWAŃ.
PRODUKCJA 3 FILMOWYCH SPOTÓW PROMOCYJNYCH „PRZEBOJOWE OPOLE”.
PRODUKCJA 12 FILMOWYCH SPOTÓW PROMOCYJNYCH „PODRÓŻUJ PO OPOLSKU”.
PRODUKCJA FILMÓW: „ZAMKI I PAŁACE OPOLSZCZYZNY” CZ. 2; „MOJŻESZOWE DZIEDZICTWO”;
CYKL 5 FILMÓW POD TYTUŁEM ‘ŚLĄSKIE KOBIETY W POWSTANIACH I PLEBISCYCIE”-
1. „SWOJE CZY OBCE. KOBIECE STOWARZYSZENIA NA GÓRNYM ŚLĄSKU”
2. „W IMIENIU JĘZYKA POLSKIEGO”
3. „POLSKI KOMISARIAT PLEBISCYTOWY”
4. „III POWSTANIE ŚLĄSKIE”
5. „OD POLSKIEGO SEJMU DZIELNICOWEGO DO POWSZECHNEJ WYSTAWY KRAJOWEJ W POZNANIU
2023
2023