PROJEKTY FILMOWE / KRAJOZNAWCZE

ZAMKI I PAŁACE OPOLSZCZYZNY CZ. 3

W trzeciej części Kamila Świerc, zabiera nas w podróż do zamków w Łosiowie, Prószkowie, Rozkochowie, Otmuchowie i Mosznej. Podróż pełną tajemnic i niezwykłych legend dotyczących miejsc oraz mieszkańców tych obiektów.

ZAMKI I PAŁACE OPOLSZCZYZNY CZ. 2

W filmie zapraszamy do odwiedzenia kolejnych obiektów historycznych, zamków i pałaców i dworów, ale jest to także opowieść o losach ich właścicieli jak i okolicznych mieszkańców.

OPOLE NA WEEKEND

Miasto Opole oraz Opolska Fundacja Filmowa OFF Film zapraszają na premierę nowego filmu promującego najważniejsze atrakcje turystyczne naszego miasta.

W filmowej podróży wraz z Anią i Krzysztofem, którzy przed laty przybyli do Opola tylko na chwilę a zostali na zawsze, pokazujemy miejsca chętnie odwiedzane i tak bardzo lubiane przez opolan i turystów. Twórcom bez wątpienia, udało się uchwycić klimat i urok miasta zarówno w dzień jak i w nocy. 

Bohaterowie filmu odkrywają między innymi bogate zasoby Muzeum Polskiej Piosenki, a także stają na legendarnej scenie opolskiego amfiteatru. W filmie nie zabrakło odniesień do walorów przyrodniczych Opola, a w szczególności Wyspy Bolko oraz pięknego ogrodu zoologicznego będącego perełką turystyczną Opola.

ZAMKI I PAŁACE OPOLSZCZYZNY CZ. 1

W filmie prezentujemy mniej znane lub nieznane zamki i pałace na trasie z Opola do Kędzierzyna Koźla. Jest to krótka opowieść o tajemnicach rodzinnych poprzednich właścicieli, o pomocnym duchu dawnego właściciela zamku czy legendach dotyczących templariuszy. Podróż odbywamy balonem, a lądowania w wybranych miejscach były zawsze niewiadomą.

BYCZYNA - UTRACONE DZIEDZICTWO?

W filmie opowiadamy mało znane dzieje Byczyny, przez kilkadziesiąt lat szczęśliwego miasteczka w województwie opolskim, skrywające pod swoim rynkiem wiele tajemnic, z którego pochodzi kilka wybitnych osób. Opowiadamy także o ważnych wydarzeniach mogących mieć wpływ na losy kraju. Film otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Turystycznych w Warszawie.

SERIA ZIELONE PERŁY OPOLSZCZYZNY

GŁUCHOŁAZY - SZLAK ZŁOTA I CZAROWNIC

Jest to film w którym opowiadamy o czasach świetności Głuchołaz, kopalniach złota, ze śladami wydobycia pozostałymi do dzisiaj. To także opowieść o byłym już uzdrowisku, posiadającym udokumentowane informacje o innowacyjnym leczeniu pacjentów w czasach swojego istnienia. To także film z kilkoma innymi niespodziankami dla widza.

POKÓJ Z WIDOKIEM

Pokój z widokiem, to film w którym widz ma możliwość cofnięcia się w czasie do znanego na całą Europę uzdrowiska. To miejscowość, w której zatrzymywały się pociągi jadące z Berlina, Frankfurtu, Szczecina czy Kołobrzegu. To tutaj w której w jednej z bibliotek znajdują się księgozbiory liczące kilkaset lat (w tym jedno z pierwszych wydań Biblii Marciana Lutra). To w Bad Carlsrue (obecnie Pokój), miał swoją orkiestrę książęca i tworzył utwory jeden z najsłynniejszych niemieckich kompozytorów Karl Maria Weber, a jego potomkowie odwiedzają tą miejscowość do dzisiaj.

KĘDZIERZYN-KOŹLE NA SZLAKU WODNYCH DRÓG

W filmie pokazano niezwykle ciekawe dzieje 4 miejscowości, o niezwykłych losach, złączonych w jedno duże miasto. Jedną z głównych ról w animacjach komputerowych odegrał port rzeczny, będący na początku XX wieku jednym z największych w Europie. To także film pokazujący możliwości rekreacyjno-sportowe miasta.

OFFILM W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

Skip to content